Sprawdź pracownika przez zatrudnieniem

Idealne CV, doskonałe wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej mogą zamydlić oczy i narazić pracodawcę na zatrudnienie niewłaściwej osoby lub oszust. Dlatego nim podpiszesz umowę zatrudnienia, wcześniej zleć sprawdzenie potencjalnego pracownika detektywowi.

Każda firma złożona jest z ludzi, dlatego to właśnie od nich zależy w jakiej kondycji będziecie się znajdować. Lojalność może być złudna, lepiej poprzeć jej wiarygodność czystymi faktami. W drodze obserwacji detektywów często stwierdza się, że informacje zawarte w CV są nieprawdziwe. Detektyw sprawdzi rzeczywiste wykształcenie pracownika, odwiedzi jego byłych pracodawców i przeprowadzi wywiad z jego byłymi współpracownikami. Zebrane informacje pomogą pracodawcy w odnalezieniu najlepszego pracownika.

Zatrudnienie pracownika jest poważną inwestycją finansową i czasochłonną. Lepiej nie wpuszczać do grona pracowników osoby, która mogła przyczynić się zakłócenia porządku, czy w najgorszym wypadku okaże się wytrychem, przez którą będą uciekać tajne dane. Oszustwa, jakich dokonują pracownicy na pracodawcach są dziś na porządku dziennym, dlatego pracownika lepiej sprawdzić przed zatrudnieniem.

Jak prowadzona jest kontrola przez detektywa?

Rzetelne biuro detektywistyczne warszawa zajmie się sprawdzeniem danych przedstawionych w CV. Przeprowadzi on śledztwo jego dotychczasowej historii zatrudnienia, dowie się, w jakich stosunkach przebywał z ostatnimi pracodawcami i współpracownikami, a także sprawdzi czy rzeczywiście posiada wykształcenie i umiejętności wymagane przez pracodawcę.

Jeśli zatrudniona osoba znajduje się już na okresie próbnym, wówczas detektyw skontroluje jej dzień w pracy. Przebada on zachowanie, stosunki zawierane z innymi współpracownikami, sprawdzi jak prowadzone są relacje z klientami firmy, a także dokładnie przeanalizuje posiadane umiejętności. Jeśli dana osoba rzeczywiście jest prawdomówna, rzetelnie wykonuje powierzone zadania, w godzinach pracy zajmuje się tym, czy powinna, to będzie to właściwa osoba we właściwym miejscu.

Jaki jest cel kontroli detektywa?

Wyobraź sobie, że zatrudniasz osobę, która jest w bliskich relacjach z Twoją konkurencją i zatrudniła się u Ciebie tylko po to, by wyprowadzić poufne informacje. Zatrudnienie osoby, która przyczyni się do kradzieży danych, może zagrozić Twojej firmie. Lepiej chuchać na zimne i skontrolować osobę, z którymi planujemy podjąć współpracę w najbliższym czasie.

Detektyw w pierwszej kolejności sprawdzi, gdzie mieszka pracownik. Przeprowadzi odpowiedni wywiad, który udzieli informacji na temat zachowania w różnych środowiskach. Detektyw dowie się, czy pracownik dysponuje majątkiem, a jeśli tak, to jakim. Sprawdzi też aktualny stan zobowiązań finansowych. Na podstawie przeprowadzonych wywiadów środowiskowych i obserwacji, firma detektywistyczna stworzy portret charakterologiczny pracownika. Ponadto detektyw wnikliwie sprawdzi pracownika i dostarczy informacji, czy przykładowo osoba nie korzysta z nadużyć przebywania na zwolnieniach lekarskich, bądź czy nie posiada zatrudnienia w innych miejscach, które mogą okazać się konkurencyjne dla pracodawcy.

Brak zaufania do potencjalnych pracowników może ustrzec pracodawcę przed poważnymi problemami. Nawet jeśli pracodawca pochodzi z małego miasta i słyszał o pracowniku z różnych źródeł, lepiej zawsze go sprawdzić. Nigdy nie wiadomo, czy powszechna opinia społeczna o danym pracownika, nie była celowo promowana, celem przedostania się do wnętrza firmy.

Detektyw jest w stanie prześwietlić każdą osobę, a nawet tę, która jest obcokrajowcem. Dlatego jeśli masz wątpliwości wobec swoich przyszłych pracowników, bądź wobec tych już zatrudnionych na okres próbny lub ma stałe, dla własnego poczucia bezpieczeństwa lepiej zlecić ich sprawdzenie przez agencję detektywistyczną. Przedstawi ona w jakich stosunkach społecznych znajdują się dane osoby i czy przypadkiem nie działają oni na niekorzyść przedsiębiorstwa. Detektyw warszawasprawdzi również relacje pracowników z obecnymi kontrahentami i przedstawi Ci kluczową analizę sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>